Kuidas alustada investeerimisega?

Ise registreerimine – odavaim ja lihtsaim viis esimese domeeni ostmiseks. Piisab, kui minna mõne teenusepakkuja kodulehele, kelle juures oma domeen registreerida. Eesti .ee domeen maksab ~9€, .com domeen ~10€, .eu domeen ~7€, .net domeen ~13€ jne. Muidugi on raske leida häid domeene, mis pole veel registreeritud.

Aegunud domeenid – iga päev aegub tuhandete domeeninimede kehtivusaeg, kui nende omanikud ei maksa nende pikendamise eest. Need domeenid muutuvad seejärel kõigile registreerimiseks kättesaadavaks. Eesti .ee domeenid vabanevad domeenioksjonil, millest saavad kõik osa võtta: internet.ee/domeenioksjonid Iga päev lisandub sinna tavaliselt 50-100 domeeni.

Otseostud – kui leiad domeeni, mis on juba registreeritud, siis võta omanikuga ühendust. Kui veab, siis domeen on juba müügis mõnel veebilehel nagu nt dan.com, sedo.com, afternic.com jt.

Paljud kinnisvara- ja aktsiainvestorid on väga õnnelikud oma investeeringutelt 10-20% tootlust saades. 100% on uskumatu. Kuid domeeniinvestorid ootavad palju enamat. Tavaliselt müüvad nad domeene 10 korda või rohkem algsest ostuhinnast.

Erinevalt aktsiaturgudest on domeeniturg mittelikviidne. See tähendab, et investorid peavad enne müümist neid pikalt hoidma. Samas, ebaefektiivsed turud pakuvad suuri kasumivõimalusi.

Investeering domeeninimesse ei ole ühekordne asi. Nagu kinnisvarasse investeerimine, on oluline ka oma “varusid” pidevalt täiendada. Domeeniinvestoritel on domeenide müümise osas erinevad eesmärgid. Mõni püüab saada väga kõrget hinda ja müüb väga vähe. Teised keskenduvad müügimahule ja investeerivad kasumit pidevalt edasi.

10 kõige kallimalt müüdud domeeninime

Business.com – $345 miljonit
LasVegas.com – $90 miljonit
CarInsurance.com – $49.7 miljonit
Insurance.com – $35.6 miljonit
VacationRentals.com – $35 miljonit
PrivateJet.com – $30.1 miljonit
Voice.com – $30 miljonit
Internet.com – $18 miljonit
360.com – $17 miljonit
Insure.com – $16 miljonit

Domeenide väärtus ja tähtsus on kasvanud koos internetiga, muutudes infoajastul jõudsalt arenevate ettevõtete jaoks võimsaks turundusvahendiks.

Huvitav fakt:

“Tesla.com registreeris 1992. aastal Stu Grossman. Tesla Motors, Inc. omandas domeeni 11 miljoni dollari eest 2016. aastal ja muutis hiljem oma nime Tesla, Inc.”

Kas teadsid, et…

“2015. aastal märkas Sanmay Ved kogemata, et domeeni Google.com oli võimalik osta ja see maksis vaid 12 dollarit. Ta ostis selle ja omas seda terve minuti, enne kui tehing tühistati. Tegemist oli süsteemiveaga ja talle pakuti selle vea leidmise eest 6006,13 dollarit, mis on sõna Google arvuline versioon. Kui nad kuulsid, et ta kavatseb raha annetada heategevuseks, kahekordistas Google selle summa.”

Kuidas domeenidega raha teenida

1. Müü domeen edasi
2. Tee koduleht või blogi
3. Suuna domeen olemasolevale kodulehele

/ info täieneb /